Skip to main content
  • Logo: Bussapågarna AB
  • Logo: Trossö Buss AB

    Bordershop

    SHOPPINGEN ÄR PAUSAD TILLSVIDARE!
    Vår ordinarie shoppinglinje till Bordershopen
    Välkommen ombord!

    Vi startar i Karlskrona och har flera uppsamlingsplatser (de tidtabell) mot Malmö. Färjeöverfarten Rödby-Puttgarden tar 45 minuter. I Puttgarden stannar vi 2,5 timmar vid Bordershop. Här finner ni ett stort utbud fördelat på 4 våningar. Därefter vänder vi åter hemåt.

    Lastvikt: 75 kg/person
    Tomplatser säljs ej, extra vikt går inte köpa till.

    Pris vid onlinebokning:
    Samtliga orter i Blekinge: 
    Samtliga orter i Skåne: 

    För avbokning senare än 72 timmar innan avresa återbetalas inga pengar

    Vi vill göra dig uppmärksam på att betalning måste göras innan avresa. Vi tar inte emot kontant betalning på våra bussar.

    Vi uppmanar alla våra resenärer att ALLTID ha giltigt pass med sig vid samtliga resor utanför Sveriges gränser.

    Fritextsökning

    Tider

    Bordershop:

    08.00 Öresundsbron passeras, kort paus vid Karlslunde
    10.15 – 11.00 Färjeöverfart Rödby – Puttgarden
    11.10 – 13.40 Bordershopen
    14.15 – 15.00 Färjeöverfart Puttgarden – Rödby
    17.00 Öresundsbron passeras

    Tidtabell

    Tidtabell Bordershop

    Påstigningsplats Avresa Hemkomst
    Karlskrona, Möbelaffär 03.50 21.30
    Nättraby, Busshållplats E22:an 03.55 21.20
    Listerby, Busshållplats  E22:an 04.05 21.15
    Ronneby, Järnvägsstation 04.15 21.05
    Bräkne Hoby, Hydromacken 04.20 21.00
    Karlshamn, Järnvägsstation 04.40 20.40
    Pukavik, Samåkningsplats 05.00 20.20
    Sölvesborg, Blekingeporten 05.15 20.05
    Bromölla, Pellas Place 05.30 19.50
    Kristianstad, Scans parkering (fd fiskeknuten) 05.50 19.30
    Vä, Busshållplats E22:an i rondellen 06.00 19.20
    Tollarp, Sporthall 06.10 19.10
    Hörby, Ekerödsrasten 06.30 18.50
    Lund, Södra avfarten E22:an (Cirkle K) 07.00 18.20
    Staffanstorp, Samåkning Gullåkravägen 07.10 18.10
    Resekalender
    7/6Ullaredfrån 400:-
    14/6Grömitz 2 dagarfrån 2 595:-
    17/6Berlin på egen handfrån 4 595:-
    25/6Rostock 3 dagarfrån 3 495:-
    8/7Ut I Det Blå, 4 dagarfrån 6 995:-
    Kontakta oss
    Adress:
    Trossö Buss AB
    Tennvägen 6
    371 50 Karlskrona
    Sweden